
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 48 |
| Packaging | Tray |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 48 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM Cortex M0+ |
| Interface | I²C, I²S, LIN, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 256 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 40 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Max Frequency | 48 MHz |
| RAM Size | 32 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Programmable I/O | 40 |
| Number of Timers/Counters | 5 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 3.6 V |
| ADC Resolution | 16 bit |
| Max Clock Frequency | 48 MHz |
| RoHS | Compliant |
Stock: 307
Distributors
pcbx
Unit Price$3.06663
Ext.Price$3.06663
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.06663 | $3.06663 |
| 10 | $2.30917 | $23.09170 |
| 25 | $2.28437 | $57.10925 |
| 50 | $2.27495 | $113.74750 |
| 100 | $2.26556 | $226.55600 |
| 300 | $2.21149 | $663.44700 |
| 500 | $2.15870 | $1079.35000 |
